نرم افزارهای پخش مویرگی مبتنی بر Android و افزایش بهره‌وری در فروش

در دهه اخیر با رشد بدون توقف فناوری شاهد حضور و رواج استفاده از سیستم عامل‌های هوشمند (Android و iOS) در گوشی‌های همراه و تبلت‌ها بودیم. از این رو بسیاری از فرآیندهای قدیمی تبدیل به اپلیکیشن‌هایی کاربردی شدند و بسیاری از ابزارهای مکانیکی جای خود را به جایگزین‌های دیجیتال خود دادند. این پیشرفت عظیم علاوه بر استقبال عموم مردم، صنایع و سازمان‌ها را نیز به جایگزین نمودن فرآیندهای قدیمی خود ترغیب کرده است.

امروز کاربران بیشترین تعامل خود با دنیای دیجیتال را از طریق گوشی‌های هوشمند دارند و این امر، باعث شده که سازمان‌ها برای مکانیزه سازی فرآیندهای قدیمی، زمان بر و پر اشکال خود به استفاده از این فناوری روی آورند. مهم‌ترین دلیل ورود به این حوزه، دقت و سرعت در کنار هزینه‌های مقرون به صرفه استفاده از این فناوری‌هاست.

در سال‌های اخیر صنعت پخش نیز بی تاثیر از این تغییرات زیر ساختی نبوده‌اند. نیروهای فروش، ویزتورها و تحصیلداران بیشترین زمان خود در خارج سازمان سپری می‌کنند و از طرفی باید به اطلاعات مشتریان، لیست کالاها و قیمت‌های دقیق دسترسی داشته باشند و از طرف دیگر سوپروایزرهای فروش باید بر عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشند. تمامی این فرآیندها با یک گوشی هوشمند و یا تبلت قابل انجام است. بدون استفاده از حتی یک برگ کاغذ!

در ادامه به بررسی ۵ قابلیتی که سفارش گیری با گوشی‌های هوشمند و تبلت برای کسب و شما به ارمغان می‌آورد، می‌پردازیم:

پردازش خودکار سفارشات

به گفته سایت فوربس، تقریباً ۶۴.۸٪ از زمان نیروهای فروش صرف تحلیل و محاسبه سفارشات می‌شود. اما استفاده از نرم افزارهای سفارش گیری که نیروهای فروش روی تبلت‌های همراه خود دارند تمامی این فرآیندها را به صورت اتوماتیک و بدون صرف وقت انجام می‌دهد و تنها به تأیید و ویرایش توسط ویزیتورها نیاز دارند. در نتیجه با صرفه جویی در مدت زمان سفارش گیری، در طول یک روز می‌توان فروشگاه‌های بیشتری را ویزیت کرد. به این موارد زمان بندی های فروش، ارسال خودکار سفارشات به مرکز و گزارش فروش را نیز اضافه نمایید تا تفاوت این روش را با روش‌های سنتی و دستی متوجه شوید.

معرفی برندها و محصولات جدید

کاربری نرم افزارهای پخش مویرگی تنها سفارش گیری نیست. در بسیاری از نرم افزارها امکان معرفی محصولات و برندهای جدید، شارژ مجدد کالاهای پرفروش، جشنواره‌های فصلی، فروش های ویژه مناسبتی و… وجود دارد. می‌توان انواع کاتالوگ‌های دیجیتال برای فصول و جشنواره‌های مختلف ساخت و نیروهای فروش با توجه به شرایط مختلف از آن‌ها استفاده نمایند. همچنین در نرم افزار سفارش گیری بدون واسطه Sellin امکان ساخت انواع بنرهای تبلیغاتی و نمایش آن‌چه برای برای خرده فروشان و چه مصرف کنندگان وجود دارد.

مدیریت روابط با مشتریان

نرم افزارهای پخش مویرگی در حین سفارش گیری، سوابق خرید مشتریان و وضعیت اعتبار هر مشتری را به تفکیک به ویزیتورها نشان می‌دهند و به آن‌ها قدر تصمیم گیری و ارائه شرایط فروش و پرداخت مختلف به مشتریان در زمان مناسب را می‌دهد. تمامی این اطلاعات به صورت آنی در دسترس ویزیتورهاست و در جذب مشتریان با اعمال روش‌های فروش فوق العاده تاثیر به سزایی دارد.

یکپارچه سازی با نرم افزارهای ERP

بسیاری از برندها و سازمان‌ها همچنان از سیستم‌های جزیره‌ای استفاده می‌کنند و همواره در حال انتقال دستی اطلاعات از نرم افزارها به یکدیگر هستند. در این میان امکان گم شدن اطلاعات، ارسال ناقص، تاخیر در ارسال، خطای انسانی و مشکلات دیگری وجود دارند که علاوه بر زمان، هزینه‌های اضافی را به سازمان‌ها تحمیل می‌کند. اما اثر نرم افزارهای پخش مویرگی امکان اتصال به نرم افزارهای ERP و انتقال خودکار اطلاعات به سیستم را دارا هستند. بنابراین پس از ارسال سفارشات به مرکز و تایید آن توسط سوپروایزرهای فروش، اسناد به صورت خودکار به سیستم‌های حسابداری و ERP انتقال یافته و تمامی تیم‌های داخلی مانند امور مالی، پشتیبانی و توزیع به صورت بلادرنگ از آن مطلع می‌شوند.

بهبود ارتباط با تیم‌های داخلی

مدیران فروش برای بالا بردن بازدهی نیروهای خود نیاز به مدیریت، نظارت و ارزیابی راندمان آن‌ها دارند. نرم افزارهای پخش مویرگی نصبی (نسخه‌های Android و iOS) امکان تعریف مسیربندی، برنامه زمانی و اهداف فروش را دارا هستند و با قابلیت ردیابی لحظه‌ای نیروهای میدانی و گزارشات متنوع فروش و عملکرد فردی، می‌توان صحت انجام تور ویزیت را مورد بررسی قرار داد.

نرم افزارهای پخش مویرگی iOS و Android می‌توانند به تحول کسب و کار شما کمک کنند و نحوه عملکرد تیم‌های فروش شما را بهبود بخشد. برای مدیران فروش، این بدان معنی است که نیروهای فروش شما به اهداف خود خواهند رسید، بهره‌وری بیشتری خواهد داشت و فرصت‌های فروش بیشتری ایجاد خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر از امکاناتی که نرم افزارهای فروش مویرگی و سفارش گیری در اختیار سازمان‌ها قرار خواهد داد، با واحد فروش تماس گرفته و یا این فرم را تکمیل نمایید.

همچنین می‌توانید در مقاله رفع چالش‌های فروش با نرم افزارهای پخش مویرگی با امکاناتی که استفاده از این نرم افزارها به سازمان فروش شما اضافه خواهند کرد، آشنا شوید.

تهیه شده در سامیان سافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

مقالات بیشتر

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: