1 خرداد؛ روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

1 خرداد؛ روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

بهره وری و بهینه سازی مصرف

وقتی عبارت بهره‌وری و بهینه سازی مصرف را می‌شنویم احتمالا همه یاد صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌افتیم؛ اما امروز، به بهانه روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف، قصد داریم تا این مسئله مهم را از زاویه دیگری نگاه کنیم.

در هر تیم و سازمانی افزایش بهره‌وری باعث کاهش هزینه‌ها، افزایش تولید و خدمات، افزایش کیفیت و …. می‌شود که همین مسئله باعث شده که بهره‌وری و افزایش اون برای هر سازمانی مسئله مهم و جدی محسوب شود.

امروز توی این پست قرار است راه‌کارهایی را باهم بررسی کنیم که باعث می‌شود هرکدام از ما حین انجام دادن وظایفی که در محیط کار بر عهده داریم و یا حتی انجام کارهای شخصی، با کمترین اتلاف زمان و انرژی روبه رو شویم.

1- انجام اولویت بندی کارهای روزانه: این کار را می‌توانید با کمک ماتریس آیزنهاور انجام دهید. توضیحات مفصل این تکنیک را در پست‌های بعد منتشر خواهیم کرد.

2- ایجاد وقفه بین کارها برای استراحت: هرکاری را که می‌تواند به شما انرژی دوباره بدهد، در زمان‌های کوتاه بین کار انجام دهید. مثل نوشیدن یک فنجان قهوه، قدم زدن و یا حتی آبیاری گلدان‌های روی میز.

3- حذف عوامل حواس پرتی از محیط: این مورد نیازی به توضیح ندارد. اگر دنبال جلوگیری از اتلاف وقت هستید، می‌توانید اعلان‌های ایمیل و موبایلتان را خاموش کنید و اگر در محیط پر سروصدایی کار می‌کنید که کنترلی روی آن ندارید، می‌توانید از هدفون‌های حذف صدا و همچنین تکنیک‌های افزایش تمرکز استفاده کنید.

4- برگزاری جلسات به صورت ایستاده: شاید به نظر برسد که این مورد کمکی به افزایش بهره‌وری نکند اما وقتی جلسات به صورت ایستاده برگزار شود، افراد برای جلوگیری از خستگی، درگیر صحبت‌های حاشیه‌ای نشده و بحث را بیش از حد طولانی نمی‌کنند.

قطعا روش‌های زیاد دیگری هم برای افزایش بهره‌وری و بهینه سازی مصرف هست. شما چه راهکاری را برای جلوگیری از اتلاف وقت پیشنهاد می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم