برگزاری کلاس اصول و فنون مذاکره و متقاعد سازی

مذاکره در لغت، انجام گفتگو درباره کاری یا امری معنی شده است. در کل مذاکره و متقاعد سازی به این معنی است که:

هر زمان احساس کردید خواسته و یا نیازی دارید، بتوانید با افرادی که می‌توانند به شما کمک کنند، صحبت کنید.

ابتدا به این باور برسید که همه چیز قابل مذاکره است. سپس اصول و تکنیک های آن را در انجام مذاکرات به کار ببرید.

مذاکره دارای سه مدل متفاوت است:

  • مذاکره با خودمان یا همان گفتگوی درونی: بیشترین زمان را صرف این مدل از مذاکره می‌کنیم که اتفاقا در اغلب این مذاکره ها می بازیم. دقت داشته باشید اکثر گفت و گوهای درونی ما منفی است و مذاکرات درونی مثبت با تمرین و یادگیری حاصل می‌شوند.
  • مذاکره بین فردی: در این نوع مذاکره شناخت شخصیت آدم ها بسیار مهم است و همین شناخت مقدمه‌ای خواهد بود بر شکل گیری اعتماد اولیه.
  • مذاکره گروهی یا تیمی: در این نوع مذاکره، مؤثرترین عامل رفتارهای تیمی است.

دقت داشته باشید که در مذاکره و متقاعد سازی هیچ قانون مطلقی وجود ندارد و تمام قوانین این حوزه، در مرتبه دو قرار می‌گیرند. به این معنی که رعایت آن‌ها منافع بیشتری را در مقایسه با ضررهای احتمالی ایجاد می کند.

رشد و موفقیت هر تیمی در گرو رشد تک تک اعضای آن تیم است و یکی از اصلی ترین راهکارهای رشد و موفقیت هر سازمانی داشتن برنامه‌های آموزشی متعدد برای نیروهاست.
در سامیان سافت هم به این مسئله مهم توجه شده و علاوه بر تهیه دوره‌های آموزشی پیشنهاد شده توسط تیم‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی هم در تقویم آموزشی سازمان تعریف شده است.

پیشنهاد می‌کنیم گزارش کلاس اصول حل مسئله را هم از دست ندهید.

در همین راستا، 28 مهر 1400 اولین جلسه آموزشی اصول و فنون مذاکره و متقاعد سازی و 24 آذر، جلسه دوم این دوره برگزار شد. این دوره آموزشی دارای سه جلسه بوده که تاریخ برگزاری جلسه سوم آن هنوز مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *